Cagliari i Fiorentina izborili osminu finala Coppa Italije

Branimir Korać • srijeda, 15.12.2021.

Poznata su još dva putnika u osminu finala Coppa Italije. Cagliari i Fiorentina uspjepšno su odradili svoj dio posla...

Cagliari nije imao problema u šesnaestini finala Coppa Italije. Protivnik je bila Cittadella koju je Cagliari svladao s 3:1.

Već u prvom poluvremenu domaćin je došao do dva gola prednosti zahvaljujući Alessandru Deioli i Damiru Ceteru Valenciji.

Kada je Gaston Pereiro sredinom drugog dijela pogodio za 3:0, bilo je jasno tko će u osminu finala. Pogodak Danielea Donnarumme u 85. minuti samo je smanjio zaostatak gostiju.

Fiorentina je imala više problema protiv Beneventa i slavila je samo s 2:1. Do kraja susreta gosti su prijetili, no rezultat se nije mijenjao.

Golovima Nikole Milenkovića iz 19. i Riccarda Sottila iz 47. minute Fiorentina je povela s 2:0, ali Gabriele Moncini vratio je neizvjesnost. Ipak do kraja susreta ostalo je na semaforu 2:1.