Hoffenheim se vratio iz minusa u Leverkusenu, Jakić ozlijeđen u pobjedi Eintrachta

Branimir Korać • srijeda, 15.12.2021.

16. kolo Bundeslige nije bilo sretno za Bayer koji je ispustio dva gola prednosti, drugo kolo zaredom, s razlikom što je ovdje uzeo bod. Od hrvatskih igrača loše vijesti za Kristijana Jakića koji je ozlijeđen u pobjedi Eintrachta...

Leipzig je razočaran napustio Augsburg gdje je očekivao sva tri boda, ali na kraju se morao zadovoljiti remijem. Bio je bolji protivnik, dugo je bio u vodstvu, ali u završnici se domaćin ipak vratio.

Poveo je Leipzig već u 19. minuti golom Andrea Silve, ali u završnici susreta Henrichs je igrao rukom u 16 metara, a Daniel Caligiuri zabio je za 1:1. Joško Gvardiol igrao je svih 90 minuta.

Očekivano zanimljiv dvoboj odigran je u Leverkusenu gdje je Bayer ugostio Hoffenheim. Apotekari su tražili oporavak od traumatičnog prošlog kola u kojem su poveoli s 2:0 u Frankfurtu pa izgubili 5:2, međutim ovdje se nešto slično dogodilo.

Ponovno su poveli s 2:0 i to ponovno golovima Patrika Schicka koji je u zadnja tri kola postigao nevjerojatnih osam golova, ali još jednom Bayer nije zadržao prednost, Hoffenheim se vratio pogocima Angela Stillera i Munasa Dabbura. Moussa Diaby je u sudačkoj nadoknadi zaradio isključenje. Andrej Kramarić odradio je punu minutažu.

Loše vijesti iz Mönchengladbacha gdje je Borussia poražena od Eintrachta, a u tom susretu Kristijan Jakić napustio je igru već u prvih pola sata zbog ozljede. Hrvatski reprezentativac osjetio je bol u bedrenom mišiću i nije mogao nastaviti.

Pogotke za domaćina postigli su Florian Neuhaus i Ramy Bensebaini dok su za goste zabili Rafael Borre, Jesper Lindstrom i Daichi Kamada. Brazilac Tuta u 70. minuti zaradio je drugi žuti karton, ali domaćin se svejedno nije vratio u utakmicu.

Dortmundska Borussia prošetala se do pobjede protiv posljednjeplasiranog Greuther Fürtha koji je svladan s 3:0. Erling Haaland odradio je svoj dio posla s dva gola, a jedan je dodao Donyell Malen.