Leki nova pobjeda, Bilić poražen preokretom u završnici

Branimir Korać • četvrtak, 16.12.2021.

Hrvatski trenerski duo u kineskoj Superligi ostvario je danas polovičan učinak. Lekin Shanghai Port upisao je novu pobjedu, a Bilićev Beijing Guoan je poražen...

Shanghai Port pod vodstvom Ivana Leke upisao je novu pobjedu u play-offu kineske Superlige. Protiv posljednjeplasirane momčadi ove faze natjecanja, Guangzhou Cityja, upisao je pobjedu 1:0.

Jedini strijelac za Shanghai Port bio je iskusni napadač Lu Wenjun koji je bio precizan u 15. minuti te je Shanghai do kraja susreta zadržao tu prednost.

Slaven Bilić s Beijing Guoanom nije bio tako uspješan. On je upisao poraz od vodećeg sastava ove faze, Shandong Taishana, rezultatom 2:1.

Beijing je znatno oslabljen u odnosu na regularni dio sezone, no ovdje je svejedno poveo u 73. minuti golom kineskog reprezentativca Yuninga Zhanga.

Završnica je ipak pripala Shandongu koji je izjednačio u 80. minuti preko Sona Jun-Hoa te u 92. minuti stigao do preokreta golom Jadsona.

Shanghai Port u sljedećem kolu igra upravo protiv Shandonga, a Beijing za protivnika ima Guangzhou City.