Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Anto Marić
Marin Jakoliš 87'
Šibenik

Šibenik do tri boda u golijadi protiv Gorice

Mihaela Bradovski • subota, 18.12.2021.

Šibenik je na odličan način završio 2021. godinu. Na gostovanju kod Gorice slavio je s 3:2 i tako se malo približio sredini ljestvice...

Christopher Attys
73'
8
Yordy Andrey Bedoya Quintero
90'+2'
24
Cristhian Felipe Mena Holguin
90'+2'

Mario Rosas

Gorica i Šibenik ušli su u ovaj dvoboj u potpuno različitom raspoloženju, Goričani nakon velike pobjede na Rujevici kod Rijeke uz odličnu igru, a Šibenčani pritisnuti silnim financijskim mukama.

I susret je krenuo u skladu s tim raspoloženjem, Gorica je odlično startala, Šibenčani su u početku izgledali loše i nepovezano, ali kako je susret odmicao, tako je on bio i sve ravnopravniji.

Goričani su samo u prvih deset minuta propustili tri velike prilike u kojima je najbliži pogotku bio Fran Brodić nakon što je pogodio vratnicu.

U 12. minuti krasna akcija, Kalik je proslijedio loptu prema Brodiću, on je iz prve skreće u prazan prostor prema Lovriću koji dolazi pred vratara i lakoćom zabija.

Nije tu Gorica stala, izgledala je i dalje opasnije, ali nije došla do novog pogotka. Šibenik se počeo buditi nakon nekih 20-ak minuta i stigao je do pogotka u 31. minuti.

Nabacio je s lijeve strane Kvesić, Delić je glavom prebacio na drugu stranu gdje natrčava Antonio Jakoliš i silovito zakucava loptu pod gredu.

Na odmor se otišlo s 1:1, a odmah na startu drugog dijela Šibenik dolazi do preokreta. Antonio Marin gurnuo je jako dobru loptu u 16 metara za Delića koji dolazi sam pred Kotarskog i zabija za 1:2.

Gorica je krenula po poravnanje i do njega došla u 68. minuti. Caio Cruz dobio je dobru loptu u 16 metara, iz okreta je ubacio na peterac za Stojanovskog koji zakucava u mrežu. Ovaj dvojac je minutu ranije ušao na travnjak.

Nakon toga uslijedila su dva velika promašaja, Caio na jednoj i Marin na drugoj strani da bi u 87. minuti Šibenik došao do pobjedničkog gola. Marin Jakoliš sve je napravio sam, izborio se za prostor na rubu kaznenog prostora i lijepo je pogodio u sam kut.

U samoj završnici Kalik je propustio još jednu priliku, a Šibenik odnio sva tri boda.