Atalanta 1:4 Roma
Roma

Mourinho nadmudrio Gasperinija, Roma visoko slavila u Bergamu

Branimir Korać • subota, 18.12.2021.

U prvom subotnjem susretu u Serie A Atalanta je ugostila Romu i suprotno očekivanjima upisala je vrlo visok poraz 1:4...

Atalantin niz je zaustavljen. Nakon šest uzastopnih pobjeda, stigao je poraz i to protiv Rome koja ju je "rastavila" s čak 4:1.

Malo je tko mogao očekivati ovakav rasplet, a da do njega dođe pomogao je sam početak susreta koji je bio jako loš za Atalantu. Već u prvoj minuti Roma je došla do vodstva golom Tammyja Abrahama i to je dosta loše utjecalo na Atalantu.

Nije Atalanta dobro izgledala i sredinom prvog poluvremena još jednom je posrnula i to nakon odličnog dodavanja Veretouta, Zaniolo je došao pred domaćeg vratara i pogodio za 2:0.

U završnici prvog dijela ipak smanjenje zaostatka. Palomino je opalio s 20 metara, lopta je pogodila Cristantea, prevarila je Patricija i završila u mreži.

U drugom dijelu Atalanta je odmah pritisnula i krenula po poravnanje i kratko je mislila da je uspjela. U 68. minuti Duvan Zapata poslao je loptu u mrežu, ali u zaleđu je ostao Palomino i nakon VAR provjere pogodak nije priznat.

I umjesto 2:2, nekoliko minuta kasnije 1:3. U 72. minuti iz slobodnog udarca ubacio je Veretout, a Smalling pogađa za povećanje vodstva. Uskoro Abraham dodaje još jedan za visoku pobjedu Rome.