Bundesliga, 17. kolo, 18.12.2021, 18:30 h
Borussia Dortmund

Hertha iznenadila Dortmund, Pongračiću 90 minuta

HINA, Matej Kačan • subota, 18.12.2021.

Drugoplasirana momčad Bundeslige Borussia Dortmund opet je kiksala i omogućila Bayernu dodatni bijeg, a ovaj put u Berlinu je nakon golijade bolja bila Hertha...

U posljednjem subotnjem susretu 17. kola Bundeslige nogometaši Herthe su na domaćem terenu u Berlinu svladali dortmundsku Borussiju s 3:2.

Na poluvremenu su gosti vodili pogotkom Juliana Brandta iz 31. minute, ali u nastavku, od 51. do 69. minute, uslijedio je veliki preokret. Prvo je za 1:1 zabio Alžirac Belfodil, dok je potom dva gola za 3:1 Herthe postigao Marco Richter.

Sve što je Borussia Dortmund do kraja napravila jest smanjiti na 2:3, ali i jedan bod je ostao nedohvatljiv. Hrvat Marin Pongračić je odigrao cijelu utakmicu za poraženi sastav.

Borussia Dortmund je ostala druga na ljestvici, ali s ogromnim zaostatkom za Bayernom koji je u samo nekoliko utakmica pobjegao na čak devet bodova prednosti. Ovom pobjedom Hertha je skočila na 11. mjesto ljestvice.