SP 2021. žene, nokaut faza, Finale, 19.12.2021, 17:30 h, Palau d'Esports de Granollers
Suci: Maike Merz, Tanja Kuttler (Njemačka)
Francuska
Francuska
22:29(16:12) Norveška
Norveška

Briljantno drugo poluvrijeme Norveške za naslov prvakinja svijeta!

Branimir Korać • nedjelja, 19.12.2021.

Norveška je bila na rubu poraza krajem prvog dijela, ali odigrala je čudesnih drugih 30 minuta i odnijela pobjedu protiv Francuske 29:22. Norvežanke su potvrdile status najbolnje reprezentacije svijeta!

UKUPNO2902/23

Norveška je još jednom potvrdila zašto je svjetska rukometna velesila! Protiv Francuske u finalu Svjetskog prvenstva u Španjolskoj odigrala je briljantno drugo poluvrijeme i kada je već od mnogih bila otpisana, napravila je čudesan preokret.

U prvom poluvremenu dosta se mučila, francuska obrana bila je jako dobra, Norvežanke su dosta griješile i sredinom prvog dijela dopustile su Francuskoj seriju 5:0 za bijeg na 12:7 i u tim trenucima Norvežanke su izgledale razbijeno.

Najvišu prednost Francuska je imala kada je otišla na šest golova prednosti, toliko je imala i u zadnjoj minuti prvog poluvremena koje Norveška zaključuje golovima Mork i Reistad za smanjenje na 16:12 na odmoru.

Nerijetko je ključno zaustaviti početkom drugog dijela nalet protivnika koji je dobro zaključio prvo poluvrijeme, ali Francuska to nije uspjela.

Norveška je produžila svoju seriju, razigrala se Reistad i Norvežanke su s 4:0 u dvije minute otvorile drugo poluvrijeme i poravnale su na 16:16.

Jako su ubrzale igru u napadu, Silje Solberg priključila se obranama i Francuska je sve više tonula.

Susret se lomio od 41. do 48. minute, Norveška je tu vodila 23:20, sedam minuta nijedna reprezentacija nije došla do gola, a onda Nora Mork zabija za plus četiri i Francuska potpuno pada.

Završilo je 29:22, Norveška je, računajući tu zadnju minutu u prvom dijelu, napravila do kraja susreta čak 19:6 i zasluženo uzela titulu svjetskih prvakinja!