Madridski Real unatoč silnoj dominaciji bez pobjede protiv Cadiza

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 20.12.2021.

Nogometaši Cadiza prekinuli su niz madridskog Reala od sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda, odigravši na Santiago Bernabeuu u Madridu 0:0 protiv vodeće momčadi La Lige.

Real je ukupno nanizao deset pobjeda u posljednjih deset nastupa, pribrojimo li mu i tri pobjede u Ligi prvaka.

Kraljevski klub je imao nadmoć tijekom cijele utakmice, uputio 36 udaraca prema vratima gostiju, ali argentinski čuvar mreže Jeremias Ledesma ostao je nesavladan. Gosti su imali svega četiri udarca i nijedan nije išao unutar okvira vrata.

U momčadi Carla Ancelottija nije bilo Luke Modrića koji je zaražen koronavirusom.

Real Madrid i dalje ima uvjerljivu prednost od šest bodova pred drugoplasiranom Sevillom te čak deset bodova više od trećeplasiranog Betisa.

Pogocima u završnicama dvoboja momčadi Athletica i Getafea došle su do pobjeda. Athletic je slavio s 3:2 protiv Betisa, a Getafe je s 1:0 bio bolji od Osasune.

Getafeu je tri boda donio Poveda pogotkom u trećoj minuti sučevog dodatka.

U momčadi Osasune nije bilo hrvatskog reprezentativca Ante Budimira koji je imao granično pozitivan nalaz na testiranju na koronavirus.

Athletic je već u drugoj minuti došao do vodstva protiv Betisa preko Inakija Williamsa. U šestoj minuti je izjednačio , a gosti iz Seville poveli su u 52. minuti preko Fekira. Inaki Williams je svojim drugim pogotkom izjednačio u 72. minuti. Pobjedu Baskima donio je u 89. minuti Oscar de Marcos.

Nogometaši Granade uvjerljivo su s 4:1 (1:1) pobijedili gostujuću Mallorcu u prvom nedjeljnom dvoboju 18. kola španjolskog prvenstva, a tri je pogotka za domaću momčad postigao Jorge Molina.

Prvi je put Molina zatresao mrežu u 20. minuti. Četiri minute poslije je Mallorca izjednačila golom Daniela Rodrigueza. Molina je ponovno pogodio mrežu u 61. minuti, a hat-trick je kompletirao u prvoj minuti sučevog dodatka. U posljednjim sekundama utakmice konačnih 4:1 postavio je Antonio Puertas.

Granada je s 19 bodova ostala na 15. mjestu, ali je sada od Mallorce i Celte Vigo dijeli samo jedan bod.