Levante 3:4 Valencia
Valencia

Šišmišima nakon preokreta i sedam golova gradski dvoboj za Valenciju

Matej Kačan • ponedjeljak, 20.12.2021.

Vrlo uzbudljiv kraj 18. kola La Ligevidjeli smo u gradskom dvoboju za Valenciju gdje je istoimeni klub svladao Levante nakon čak sedam pogodaka...

U posljednjoj utakmici 18. kola španjolske La Lige, Valencia je u gradskom ogledu s čak sedam golova pobijedila Levante s 4:3.

U utakmici s pregršt prilika na obje strane dogodio se novi poraz Levantea koji je i dalje bez pobjede ove sezone (osam remija i deset poraza). Levante nije uspio osvojiti bod(ove) premda je igrao jako dobro i vodio 2:0.

U 21. minuti je Campana zabio za 1:0, a odmah nakon toga, u 24. minuti, Roger Marti je povećao na 2:0 domaćina. No, na samom kraju prvog dijela Goncalo Guedes je smanjio na 1-2.

Na startu drugog poluvremena Levante je bio milimetrima blizu povećanja vodstva na 3:1, ali Valenciju je spasio okvir vrata, a iste minute, na drugoj strani, Carlos Soler je izjednačio na 2-2 realiziravši jedanaesterac.

Do kraja utakmice strijelci Valencije (Soler i Guedes) zabili su još po jedan pogodak i time kreirali preokret i slavlje svoje momčadi. U prvoj minuti sudačke nadoknade Bardhi je smanjio na 4:3, ali vremena za nešto više Levantea nije bilo.

S ova tri boda Valencia je preskočila Barcelonu te je trenutačno sedma na ljestvici. Levante je posljednji te ima šest bodova manje od pretposljednjeg Cadiza.