Zadar slavio u hrvatskom dvoboju, blokada Bursaća osigurala pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 26.12.2021.

U susretu 13. kola ABA lige Zadar je na Višnjiku ugostio Split i upisao pobjedu 61:59. U tijesnom dvoboju Split je imao šut za pobjedu, ali Bursać je blokirao debitanta Shortera...

Više neizvjestan nego kvalitetan dvoboj odigrali su Zadar i Split. Zadrani su odnijeli pobjedu 61:59, bili su spretniji u završnici susreta i uspjeli su upisati pobjedu koja Splićane ostavlja na dnu poretka.

Od početka je to bila tvrda utakmica, i jedni i drugi bili su šuterski dosta neraspoloženi, a prvu četvrtinu završili su s ukupno 21 poenom.

Ništa posebno bolje s napadačkog dijela nije bilo niti u nastavku susreta, a Split se ipak nekako prije podignuo i u drugoj dionici imao je i sedam poena viška nakon što je Shorter u svom debiju u dresu Splita bio precizan s linije slobodnih bacanja za 36:19.

U završnici prvog poluvremena Carter i Mavra približili su domaćina na prihvatljivih 30:32 na velikom odmoru.

Perković je odlično otvorio drugo poluvrijeme i odveo Split na 38:30, no još jednom se Zadar uspio vratiti i ušlo se u potpuno otvorenih zadnjih deset minuta.

U zadnjoj četvrtini Split je ponovno otišao na plus sedam, ali nakon toga kreće serija Zadra 16:2 koja potpuno okreće rezultat.

Ipak u završnici Split Shorterovom tricom smanjuje na 61:59, Zadar griješi u napadu i Split ima cijeli napad do kraja susreta, no Shorterov šut za pobjedu izblokirao je Bursać i Zadar slavi 61:59.

Dominik Mavra predvodio je Zadar s 19 poena i pet asistencija, a Justin Carter dodao je 18 poena i deset skokova. Kod Splita Toni Perković ubacio je 20 poena uz pet skokova, a Shannon Shorter 13 poena.