Denver bolji od Warriorsa sa samo 29 poena u drugom poluvremenu

Matej Kačan • srijeda, 29.12.2021.

Iza nas je bogata NBA noć bez hrvatskih predstavnika, a najviše događanja je bilo na susretu Denvera i Golden Statea gdje su Nuggetsi pokvarili novi jubilej Stepha Curryja...

Središnji susret minule NBA večeri svakako je bio onaj na Zapadu gdje su vodeći Warriorsi ugostili Denver Nuggetse. Dominacija gostiju skoro se pretvorila u pravu dramu jer Warriorsi su skoro nadoknadili 24 poena minusa s poluvremena.

Nikola Jokić poveo je svoju momčad do maestralnog prvog dijela i 60:36 vodstva na poluvremenu, ali Warriorsi u druge 24 minute dopuštaju gostima tek 29 poena. No, povratak nije uspio do kraja jer je Jokić blokirao ključan pokušaj Jonthana Kuminge, dok je Andre Iguodala promašio tricu za produžetak.

Završilo je 89:86 za 17. pobjedu Denvera i tek sedmi poraz Golden Statea kod kojeg je Steph Curry prebacio brojku od tri tisuće trica, prvi u povijesti. Jokić je ubacio 22 poena uz sjajnih 18 skokova i pet asistencija.

Niz od pet poraza prekinuli su LA Lakersi koji su žrtvu našli u Houston Rocketsima. Lakersi su u gostima slavili sa 132:123 uz triple-double LeBrona Jamesa. On je imao 32 poena i po 11 skokova i asistencija.

Prvaci Milwaukee Bucksi lako su nadvisili Orlando Magic na pogon Giannisa Antetokounmpoa s 28 poena i po šest skokova i dodavanja, a Magicu u 127:110 porazu nije bio dovoljan sjajni mladi Franz Wagner s 38 ubačaja.

Utakmicu na mali broj poena igrali su NY Knicksi koji su na svoj način, obranom, svladali bivšu omčad svog trenera Toma Thibodeaua, Minnesotu. Timberwolvesi su ostali na tek 88 poena, dok je bitku pod obručima za Knickse dobio Mitchell Robinson s 14 poena i 18 skokova.

Pobjede su na Istoku upisali i Miami Heat nad Washingtonom te Sixersi nad Torontom kod kojeg se vratio Pascal Siakam s 26 poena, a Chris Boucher napokon je uhvatio formu s 28 poena i 19 skokova. No, sve je to bilo nedovoljno za Joela Embiida (36 poena, 11 skokova) i društvo.