Split pružio jak otpor, Zvezda ipak slavila na Gripama

Branimir Korać • nedjelja, 02.01.2022.

U susretu 14. kola ABA lige Split je ugostio Crvenu zvezdu, ali nije napravio iznenađenje. Zvezda je upisala pobjedu 66:62 u susretu u kojem je Split prijetio do kraja...

Iznenađenje na Gripama ipak se nije dogodilo iako je Split odigrao čvrstu i dobru utakmicu te stvarao velike probleme višestruko skupljoj Crvenoj zvezdi. Vrlo hrabru i dobru utakmicu odigrao je Lovro Runjić, puno odgovornosti preuzimao je Shannon Shorter, a za nešto više ipak su trebali bolju podršku suigrača.

U prvih pet minuta susreta nije bilo odvajanja, upravo Runjić u petoj minuti ubacio je za 9:9 nakon čega kreću prvi veći problemi. Napad Splita je stao i sve do 13. minute nije mogao uopće do poena. Zvezda je tu napravila seriju 12:0 i odvojila se na 21:9 prije nego je Tonko Vuko prekinuo taj crni niz i ubacio za 21:11.

U završnici prvog poluvremena Split je smanjio na 34:27, imao je napad i za još značajnije približavanje, ali nije ga iskoristio i sa sedam poena zaostatka otišao je na odmor.

Split je bolje otvorio drugo poluvrijeme i nakon samo dvije i pol minute igre uspio se približiti na 37:35, ali Zvezda je odmah odgovorila i nije dopuštala Splitu da uopće dođe do posjeda za poravnanje.

U završnici susreta Runjić je smanjio na 64:60, Zvezda nije realizirala svoj napad, na drugoj strani Barič je brzo ispucao tricu, no nije pogodio i Nikola Ivanović s linije slobodnih bacanja odvodi Zvezdu na 66:60 te rješava pitanje pobjednika.

Kod Splita Shorter je upisao 24 poena (5/7 trica), a Runjić je dodao 13 poena. Kod Zvezde koja je ostala bez Nikole Kalinića neposredno prije susreta zbog pozitivnog testa, Ivanović je ubacio 11 poena, a Aaron White dodao je deset uz sedam skokova.