Oslabljena Barcelona slavila kod Mallorce, prekid crnog niza Atletica

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.01.2022.

Barcelona i madridski Atletico dobro su otvorili 2022. godinu. Barca je slavila u gostima kod Mallorce, a Atletico je kod kuće bio bolji od Rayo Vallecana...

U 19. kolu španjolske La Lige Betis je kod kuće kiksao protiv Celte koja ga je svladala s 2:0. Celta je tako napravila iskorak i upisala je važnu pobjedu koja je odmiče od onih najugroženijih.

Oba pogotka za goste postigao je Iago Aspas i to oba u zadnjih deset minuta prvog poluvremena. U nastavku susreta Betis je bio opasniji, ali nije uspio doći do pogotka.

Atletico je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza, odigrao je dobru utakmicu protiv Rayo Vallecana i na kraju je zasluženo slavio s 2:0.

Od početka susreta domaćin je bio bolji, a na prvi pogodak čekao je do 28. minute kada Angel Correa šalje loptu iza leđa Luce Zidanea. Correa je bio u prvom planu i u 53. minuti kada je pogodio za 2:0. Šime Vrsaljko vratio se nakon ozljede u konkurenciju, a susret je odgledao s klupe.

Barcelona je osakaćena silnim izostancima upisala pobjedu u gostima kod Mallorce. Iako je doputovala bez dvoznamenkastog broja igrača koji nisu mogli biti tu zbog proboja koronavirusa u svlačionicu te zbog ozljeda, mlada momčad predvođena Piqueom, Ter Stegenom i Luukom de Jongom kao jedinima iskusnijima, ipak je zasluženo slavila.

Pobjedu joj je osigurao De Jong golom u 44. minuti nakon što je 15 minuta ranije dva puta tresao okvir gola. Prvo je pogodio vratnicu, a zatim i gredu krasnim škaricama.

Mallorca je u nastavku susreta pokušavala doći do poravnanja, a najbliže tome je bila u sudačkoj nadoknadi kada je Ter Stegen briljantnom reakcijom obranio pokušaj Jaumea Coste.

Real Sociedad je prekinuo seriju poraza, ali ne pobjedom već remijem u gostima kod davljenika Alavesa. Domaćin je zasluženo odnio bod povratkom iz minusa golom Joselua iz kaznenog udarca. Inače gosti su vodili već od 14. minute golom Adriana Januzaja koji je zabio samo osam minuta nakon ulaska u igru umjesto ozlijeđenog Barrentxee.