Australka s pozivnicom šokirala Kvitovu, Sakkari uz prespavani set do prolaza

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.01.2022.

Odigrani su prvi susreti prvog kola na WTA turniru u Adelaideu. Za najveće iznenađenje pobrinula se Australka Priscilla Hon koja je svladala Petru Kvitovu...

Šesta igračica svijeta Maria Sakkari u 2022. godinu ušla je pobjedom u tri seta protiv Slovenke Tamare Zidanšek. Imala je Sakkari "blackout" u drugom setu koji je izgubila sa 6:0, ali u prvom i trećem bila je bolja i zasluženo na kraju slavila.

Druga Slovenka Kaja Juvan bila je ipak uspješnija. Doduše imala je i laganiji posao, igrala je protiv Francuskinje Chloe Paquet i odnijela pobjedu u dva seta. Konačnih 6:4, 6:2 ostvareno je za manje od sat i pol igre.

Također u dva seta, ali ipak u izjednačenijem dvoboju, do prolaza je stigla Ajla Tomljanović koja je svladala Heather Watson. Za Watson je ovo sedmi poraz u nizu, a zadnju pobjedu ostvarila je još u kolovozu u Cincinnatiju.

Prolaz je upisala i sedma nositeljica Elena Ribakina koja je trebala tri seta protiv Storm Sanders. Australka je iznenadila u drugom setu koji je dobila s glatkih 6:1, ali to je razbudilo Ribakinu i Kazahstanka uzvraća istom mjerom u trećem setu.

Za veliko iznenađenje pobrinula se 263. igračica svijeta Australka Priscilla Hon koja je u tri seta eliminirala Petru Kvitovu. Kvitova je uzela prvi set i u drugom imala break prednosti, no nije ga zadržala, izgubila je set i potpuno pala u trećem.

Dobar meč odradila je mlada Kanađanka Leylah Fernandez koja je u dva seta nadigrala Ekaterinu Aleksandrovu sa 6:3, 6:4.