Cibona nastavila niz poraza, Mornar lako protiv oslabljenih Vukova

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.01.2022.

U susretu 14. kola ABA lige Cibona je ugostila momčad Mornara i upisala je poraz 82:65. Barani su slavili bez većih problema i iskoristili velike Cibonine probleme s izostancima...

Bez trojice ključnih igrača Cibona nije imala šanse protiv Mornara. Izostanci Prkačina, Gegića i Reuversa bili su previše i Mornar je to iskoristio te upisao pobjedu koju je i očekivao.

Cibona je rano ušla u minus, već nakon svega nekoliko minuta igre Mornar je poveo i u ostatku susreta domaćin je pokušavao uhvatiti zaostatak.

Već u prvoj četvrtini Crnogorci su bili na gotovo dvoznamenkastoj prednosti, Cibona se tricama Nakića i Vildoze uspjela približiti na svega tri poena zaostatka, ali završnica četvrtine pripala gostima koji na odmor odlaze s 27:19.

Cibona je loše otvorila drugu dionicu i Mornar je sredinom tog razdoblja vodio i s 13 poena prednosti, ali Zagrepčani serijom 11:0 dolaze na samo dva poena minusa.

Zaostatak na poluvremenu je bio četiri poena, držala se Cibona još neko vrijeme u trećoj dionici, ali pred kraj tog razdoblja Mornar je krenuo u novo odvajanje i kako je susret odmicao, tako samo povećavao prednost.

Cibose su u ovom susretu predvodili Lovro Gnjidić s 14 poena i Mateo Drežnjak s 11 poena i sedam skokova. Kod Mornara Vladimir Mihailović upisao je 19 poena, Marko Jeremić 16, a Aleksandar Lazić 11 poena uz devet skokova.