Partizan lako do pobjede, Zadranima svijetla točka tek Buljanova partija

Matej Kačan • ponedjeljak, 03.01.2022.

U svom prvom susretu u 2022., a u 14. kolu ABA lige, košarkaši Zadra glatko su poraženi kod Partizana koji se vratio na drugo mjesto 103:72 pobjedom...

Košarkaši Zadra nisu uspješno otvorili 2022. godinu. Na teškom gostovanju kod jakog Partizana hrvatska se momčad raspala u drugom poluvremenu te je poražena sa 103:72.

Jako loše je Zadar napadački krenuo u susret pa nakon samo četiri i pol minute igre Partizan ima velikih 12:2. No, tada Anzulović reagira i mijenja unutarnju liniju, u igru ulazi mladi Tomislav Buljan i Zadar odgovara s 10:0.

Nije bilo realno da Zadar u istom ritmu nastavi pa su domaćini ipak do kraja prve dionice vratili vodstvo, ali nakon prvih deset minuta Zadar se drži na prihvatljivom zaostatku od minus pet za 21:16.

No, u drugoj dionici opet na početku staje napad Zadra, u pet minuta gosti su dali isto toliko poena, a napravili pet prekršaja i Partizan se lakim koševima i slobodnim bacanjima odvaja na deset poena viška (31:21).

Srećom po Zadrane, ni Partizan nije imao bajnu večer pa nije znao kazniti i dodatno deklasirati goste na plus 14, već se Zadar poenima Martina Junakovića s bacanja te opet najraspoloženijeg Justina Cartera vraća na 43:32 na poluvremenu.

Bio je to vrlo prihvatljiv rezultat za Zadar na poluvremenu ako se uzme u obzir da je dalmatinska momčad tricu u prvih 20 minuta gađala tek 1/9, a da je izgubila čak devet lopti i načinila čak 13 prekršaja.

Drugo poluvrijeme Zadar otvara jako dobro, povezali su gosti tri trice Cartera, Marčinkovića, Mavre pa spuštaju na šest razlike, ali se naknadnom provjerom Carterova trica pretvorila u dvojku pa je minimalna razlika na sedam prije trice Zagorca koji vraća na deset.

Ipak, i Partizan je uhvatio napadački ritam pa nakon šest vrlo efikasnih minuta igre domaćin izlazi s 14 poena viška i 63:49 nakon nove serije grešaka Zadrana čim su vidjeli malo "svijetla na kraju tunela".

Nisu se gosti uspjeli oporaviti od tog udarca, ispod koša su Lessort i Rade Zagorac činili razliku napadačkim skokom, a Zagorac i sjajnom, stopostotnom napadačkom partijom pa je nakon 30 minuta 70:55 za domaćina.

Mladi Buljan svakako je najbolje što Zadrani mogu izvući iz ove utakmice jer osim njegove dvije trice u četvrtoj nismo vidjeli ništa dobroga od gostiju i Partizan novom serijom odlazi na velikih i okruglih 82:62 šest minuta do kraja i sve je riješeno.

Ostalo je tek privesti susret kraju za Partizan i beogradska momčad to je učinila za konačnih 103:72 nakon vrlo efikasnog drugog dijela za 11. pobjedu u sezoni i povratak na drugo mjesto tablice. Zadar je prekinuo niz od četiri pobjede u svim natjecanjima i pao je na 4-10 omjer, koliko ima i Borac.

Zagorac je ostao stopostotan sa 17 poena i 5/5 iz igre te 1/1 bacanja, dok se do kraja pridružio i Balša Koprivica sa 17 poena i šest skokova, a Lessort je ubacio 11 uz osam skokova.

Kod Zadra je mladi Buljan ubacio 16 poena za 21 minutu, a dva manje zabio je Carter. Dvoznamenkast još je bio i Domagoj Vuković s deset poena.