Split sa samo osmoricom u zapisniku upisao se u povijest ABA lige

Branimir Korać • srijeda, 05.01.2022.

Košarkaši Splita upisali su težak poraz u susretu 15. kola ABA lige. Gostovali su kod Partizana koji je slavio sa 109:49...

Jako teška večer za košarkaše Splita u Beogradu. Na ovo gostovanje doputovali su vrlo oslabljeni, sa samo osmoricom igrača zbog zaraze i sumnje u zarazu kod dijela igrača. Tako oslabljeni Splićani jednostavno nisu imali šanse protiv ionako kvalitetnijeg Partizana.

Upisan je vrlo ružan poraz, 109:49 čime je Split srušio negativan rekord koji su držali košarkaši Zadra i upisao je najviši poraz u povijesti regionalne lige.

Bez obzira na probleme Splićana, Partizan je odigrao vrlo ozbiljnu utakmicu, u početku je Split još držao korak, ali druga četvrtina već je odvela Split u visok zaostatak.

Drugu četvrtinu Partizan je dobio s nevjerojatnih 34:5, tri slobodna bacanja u tom razdoblju ubacio je Sani Čampara i jednom je iz igre pogodio Roko Ukić dok na drugoj strani Split nije mogao skoro ništa obraniti.

Već na poluvremenu na semaforu je stajalo ogromnih 51:17, a u sličnom ritmu nastavilo se i u ostatku susreta. Split je rezultatski tonuo u sve veći zaostatak koji je na kraju stao na ogromnih 60 poena razlike što je i jedan od najtežih poraza Splićana u povijesti.

Split je šutirao svega 23 posto iz igre dok je s druge strane Partizan bio na visokih 65 posto, a osim toga domaćin je imao i 20 skokova više što toliko i ne čudi s obzirom na razliku u postotku ubačaja.

Kod Splita Shannon Shorter ubacio je 17 poena, a valorizacijom najbolji je bio Karlo Žganec koji je završio susret sa šest poena i osam skokova.

Kod Partizana Gregor Glas upisao je 19 poena uz po pet skokova i asistencija, a Dušan Miletić ubacio je 18 poena uz deset skokova.