Bundesliga, 18. kolo, 07.01.2022, 20:30 h
Bayern 1:2 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Desetkovani Bayern poražen na Allianz Areni od Borussije Mönchengladbach

Mihaela Bradovski • petak, 07.01.2022.

Nastavak sezone u Bundesligi donio je odmah iznenađenje. Bayern je ugostio Borussiju iz Mönchengladbacha i upisao poraz 2:1...

Borussia Mönchengladbach jedina je momčad koja je ove sezone dva puta slavila protiv Bayerna. Odigrala je na Allianz Areni jako dobru utakmicu i odnijela pobjedu 2:1.

Za razliku onog susreta u Kupu gdje je Borussia svladala kompletni Bayern s čak 5:0, ovdje su Bavarci bili desetkovani, 15-ak igrača nije moglo nastupiti i tako oslabljena momčad nije uspjela odigrati sukladno Bayernovom renomeu.

Bayern je svejedno dominirao i imao više pokušaja, čak je i poveo pogotkom Roberta Lewandowskog u 18. minuti, ali više od toga nije išlo.

Desetak minuta kasnije Borussia je došla do poravnanja pogotkom Floriana Neuhausa koji je iz blizine poslao loptu u mrežu da bi u 32. minuti gosti došli do preokreta, nakon ubačaja iz kornera loptu je u mrežu poslao Stefan Lainer.

U zadnjim trenucima prvog dijela Bavarci su imali sjajnu priliku za poravnanje, ali Lewandowski nije bio precizan, pogodio je vratnicu, lopta se odbila do Müllera, ali niti on nije zabio.

Lewandowski je zatresao okvir gola i sredinom drugog dijela, imali su Bavarci još nekoliko prilika, ali rezultat se ipak nije promijenio.

Ovom pobjedom Bayern je barem nastavio niz utakmica u kojima postiže pogodak, ovo mu je bila 65. zaredom u Bundesligi.