Bordeaux 0:1 Marseille
Marseille

Marseille nakon 44 godine čekanja uzeo pobjedu u Bordeauxu

Mihaela Bradovski • petak, 07.01.2022.

Marseille je napokon uspio doći do pobjede na jednom od najneugodnijih gostovanja u ligi za ovaj klub. Nakon 44 godina čekanja, uspio je slaviti u Bordeauxu...

Bez obzira na tradiciju i povijest, Marseille je doputovao kao favorit na gostovanje kod Bordeauxa. Bordeaux je žestoko pogođen zarazom koronavirusom, prije dva dana klub je izdao priopćenje u kojem je potvrdio ukupno 17 zaraženih, ali uspio se pokrpati i odigrati ovaj dvoboj.

S obzirom na situaciju, Bordeaux i nije bio tako loš, borio se, pokušavao biti ravnopravan protivnik, ali na kraju je ipak Marseille odnio sva tri boda slavljem 1:0.

Od početka su gosti pritisnuli i tražili pogodak, a u 12. minuti bili su dosta blizu, međutim Boubacar Kamara nakon kornera pogodio je vratnicu.

U završnici prvog dijela Marseille je stigao do vodstva. Cengiz Under poslao je loptu u mrežu i do kraja susreta Marseille je zadržao tu prednost.

I u nastavku utakmice Marseille je bio bolji protivnik, imao je dosta prilika, ali lopta nije htjela u gol. Bordeaux je nekoliko puta zaprijetio preko Hwanga, ali nedovoljno za bod.

Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu.