Vodeni sportovi

Jug i Jadran upisali uvjerljive pobjede u prvim ovogodišnjim susretima

Branimir Korać • subota, 08.01.2022.

S dva dvoboja osmog kola 1. HVL nastavljena je sezona vaterpolista. Zbog problema s pozitivnim testovima, odigrana su samo dva susreta, a u njima su Jadran iz Splita i Jug upisali pobjede...

Jadran je samo u početku susreta imao problema protiv Medveščaka. Domaćin je odlično krenuo, čak i dobio prvu četvrtinu s 3:1, ali ostatak susreta protekao je potpuno u znaku Jadrana koji je naredne tri četvrtine dobio s čak 16:2.

Najefikasniji kod Splita bio je Duje Pejković s četiri gola, a po tri su dodali Marin Delić i Antonio Dužević. Kod Medveščaka Nikola Šimunović zabio je dva gola.

Težeg protivnika imao je Jug koji je igrao protiv Solarisa, ali je i on na kraju glatko slavio s 14:9. U završnici prve četvrtine na semaforu je stajalo 3:3, ali nakon toga slijedi serija 6:0 domaćina koji u nastavku susreta rutinski održava razliku.

Kod Juga je Antonio Vukojević skupio 15 obrana, a tri gola zabio je Hrvoje Benić. Kod Solarisa Marin Šparada imao je 12 obrana, a Antun Goreta zabio je četiri gola.