Zimski sportovi

Vlhova nastavila nizati pobjede i u Kranjskoj Gori, Popović i Ljutić uzele bodove

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.01.2022.

Prvi put u karijeri Zrinka Ljutić osvojila je bodove u Svjetskom kupu. U slalom u Kranjskoj Gori Ljutić je bila 26., još bolja bila je Leona Popović koja je završila na 20. mjestu...

Velika nada hrvatskog skijanja, Zrinka Ljutić, stigla je do prvih bodova u Svjetskom kupu u karijeri. Ušla je u drugu vožnju kao posljednja 30., a na kraju je napredovala za četiri mjesta i završila kao 26.

Leona Popović sada već tradicionalno osvaja bodove u Svjetskom kupu, u odnosu na prvu vožnju ubilježila je napredak za jednu poziciju i završila je na 20. mjestu.

Što se tiče borbe na vrhu Petra Vlhova je odnijela pobjedu i tako nastavila dominirati u slalomu ove sezone. Ima sve pobjede i jedno drugo mjesto, rijetko impresivna sezona.

Druga je bila Švicarka Wendy Holdener koja nikako ne može doći do pobjede. Danas je bila blizu, ali ipak je ostala na kraju kratka i nije uspjela slaviti. Mjesto na postolju zauzela je Anna Swenn Larsson koja je završila na trećem mjestu.

Bez plasmana ostala je Mikaela Shiffrin koja je promašila vrata i nije došla do cilja čime je Vlhova samo povećala prednost u slalomu i posve se približila u ukupnom poretku.