Cibona propustila još jednu veliku priliku i poražena je u tijesnoj završnici od Mege

Branimir Korać • nedjelja, 09.01.2022.

Jedan od rijetkih dvoboja 15. kola ABA lige koji nije odgođen bio je onaju između Mege i Cibone, a okončan je pobjedom Mege 93:89. Cibona je imala priliku, vodila je u završnici, ali nije zadržala prednost...

Dan nakon što je klupu Cibone napustio Vladimir Jovanović, Cibosi su gostovali kod Mege i upisali poraz 93:89. U zanimljivom dvoboju bili su u igri do posljednjih sekundi, ali Mega je ipak imala više mirnoće u završnici i odnijela je pobjedu.

Ulazak u utakmicu bio je sve samo ne dobar za goste. Mega je krenula s 14:1, Cibona je bila potpuno dekoncentrirana, ali se ipak uspjela probuditi, podići i vratiti se u utakmicu.

Do završetka prve dionice već je uspjela praktički uhvatiti priključak, a do kraja prvog dijela čak i povesti.

Zanimljivo, iako je u prvom poluvremenu ubačeno skoro 90 poena (45:44), u zadnje dvije minute prvog dijela nitko nije mogao ništa pogoditi tako da je Matkovićev koš bio zadnji u prvom poluvremenu, a stigao je dvije minute prije kraja.

Sredinom treće dionice Cibona je preuzela vodstvo koje je održavala sve do minute i pol prije kraja susreta. Imala je i osam poena prednosti, ali serija Mege u završnici je presudila.

Ukazala se prilika u zadnjim sekundama kada je Vildoza ubacio tricu za 90:89, Cerovina je na drugoj strani ubacio samo prvo bacanje, ali nakon promašenog drugog Rudan hvata skok u napadu i s linije slobodnih bacanja završava priču.

Kod Cibone Vildoza je ubacio 21 poen uz devet asistencija, a Toni Nakić dodao je 16 poena. Kod Mege Karlo Matković završio je s 21 poenom dok je Boriša Simanić dodao 16 poena.