Glatke pobjede Milana i Sassuola, Ante Rebić ponovno na travnjaku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.01.2022.

U 21. kolu Serie A gostujuće pobjede upisali su Milan i Sassuolo. U slavlju Milana kod Venezije, Ante Rebić zaigrao je u završnici susreta...

Još tamo sredinom listopada Ante Rebić zadnji put je bio u punom pogonu, Tada je stigla ozljeda koja ga je dugo mučila, nakratko se vratio mjesec dana kasnije i odigrao pola sata protiv Intera, ali odmah nakon toga ponovno je završio u liječničkoj ambulanti i sve do danas nije nastupao.

U gostima kod Venezije dobio je zadnjih pola sata zamijenivši Rafaela Leaa, još jednog igrača koji nema snage za svih 90 minuta s obzirom da se i on vraća poslije ozljede.

Već u drugoj minuti Milan je poveo. Odličnu loptu dobio je na lijevoj strani Leao, odmah je ubacio u peterac gdje je natrčao Zlatan Ibrahimović i iz blizine je spremio u praznu mrežu.

Novi pogodak stigao je na početku drugog dijela. Leao je još jednom bio asistent, dao je loptu za Thea Hernandeza koji ulazi u 16 metara i iskosa zabija.

Desetak minuta kasnije stiže definitivna potvrda pobjede. Michael Svoboda igrao je rukom i tako spriječio pogodak nakon čega mu je opravdano pokazan crveni karton, a Milan dobio kazneni udarac. Theo Hernandez bio je precizan za 3:0.

Sassuolo je bio još uvjerljiviji u gostima kod Empolija kojeg je svladao s visokih 5:1. Empoli je bio u utakmici do sredine drugog poluvremena kada je Mattia Viti nepotrebno i nervozno zaradio dva žuta kartona nakon čega je Sassuolo otišao do visoke pobjede.

Po dva gola postigli su Raspadori i Scamacca, a jedan je dodao Berardi, a na drugoj strani strijelac je bio Liam Henderson.