Vahin Maroko krenuo pobjedom protiv velikog konkurenta

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 10.01.2022.

Odigrana su još dva susreta prvog kola Afričkog kupa nacija. Pobjedama su krenuli Maroko i Gvineja...

S nastupima na Afričkom kupu nacija u Kamerunu krenuo je Halilhodžićev Maroko koji je odmah imao neugodan posao, ali upisao je pobjedu. Slavio je 1:0 protiv Gane i to golom u završnih deset minuta.

Maroko je u konačnici zasluženo slavio, bio je bolji protivnik i pokazao kako može i bez Ziyecha koji ne dobiva pozivnice u reprezentaciju zbog sukoba s Halilhodžićem.

Pobjednički pogodak za Maroko postigao je u 83. minuti Sofiane Boufal nakon čega Gana nije imala pravi pritisak i nije zaprijetila poravnanjem.

Jedan pogodak viđen je i u susretu prvog kola skupine B u kojem je Gvineja slavila protiv Malavija. Tako niti ovdje nije bilo iznenađenja, ali Malavi se predstavio u dobrom izdanju unatoč porazu te je pokušao igrati što hrabrije i otvorenije.

Susret je odlučen pogotkom Issiage Sylle još u prvom poluvremenu.