Dinamo otvorio pripreme u Rovinju pobjedom protiv Olimpije

Mihaela Bradovski • utorak, 11.01.2022.

Dan nakon dolaska na pripreme u Rovinj, Dinamo je odigrao i prvu prijateljsku utakmicu, a protivnik mu je bila ljubljanska Olimpija. Modri su slavili s 2:0...

Prva provjera napravljenog održana je u Rovinju, Dinamo je odradio prijateljsku utakmicu protiv Olimpije i slavio je s 2:0. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, a po gol i asistenciju upisali su Luka Menalo i Deni Jurić.

U početku je trebalo Dinamu da uhvati pravi ritam, ali kako je prvo poluvrijeme odmicalo, bio je sve opasniji i propustio nekoliko dobrih situacija. Jednu priliku imao je Petković kada je izvrtio braniče pa pucao u vratara, zatim je Oršić iz slobodnog udarca sa 17 metara pogodio igrača Olimpije, a malo iza toga bio je sam pred vratarom i nije ga nadmudrio.

U drugo poluvrijeme Dinamo je ušao s novom postavom i kasnije je i došao do dva pogotka. Prvo je u 66. minuti Deni Jurić asistirao Luki Menalu za 1:0, a minutu kasnije zamijenili su uloge i Jurić je povisio na 2:0.

Inače od prve minute debitirao je Petar Bočkaj, a nastupio je i niz mladih igrača koje je Kopić poveo na ove pripreme.