Afrički kup nacija 2022., skupina F, 1. kolo, 12.01.2022, 14:00 h
Tunis 0:1 Mali
Mali

Zambijski sudac napravio neviđeni cirkus na Afričkom kupu nacija

Branimir Korać • srijeda, 12.01.2022.

U prvom današnjem dvoboju Afričkog kupa nacija sastali su se Tunis i Mali, a show je ukrao zambijski sudac Janny Sikazwe koji se, blago rečeno, pogubio...

Vrlo važnu utakmicu u borbi za plasman u sljedeću fazu Afričkog nacija odigrali su Tunis i Mali, a Mali je odnio pobjedu 1:0. Iznenađenje je to samo po sebi, ali nakon ovog susreta više će se pričati o zambijskom sucu koji je uništio utakmicu.

U zanimljivom dvoboju Mali je stigao do vodstva u 48. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Ibrahima Kone te je održavao vodstvo pokazat će se do kraja susreta.

Kaos je nastao u zadnjih 15 minuta. U 77. minuti dosuđen je kazneni udarac za Tunis nakon očitog igranja rukom u 16 metara gdje je Sikazwe sudio penal tek uz VAR pomoć, no Tunižani ga nisu iskoristili, Ibrahim Mounkoro obranio je pokušaj Khazrija.

U 85. minuti sudac ničim izazvan na čuđenje svih sudi kraj utakmice, ali nakon što je dobio potvrdu pomoćnika kako je prerano, odlučuje nastaviti dvoboj.

Vrlo brzo isključuje prestrogo El Bilala Tourea, nije mu odluku promijenio niti pregled snimke, a onda u 89:40 sudi ponovno kraj.

Tunižani su dobili slom živaca, ali zambijski "sudac" odlučio je kako mu je bilo dosta za danas i nije mijenjao odluku. S travnjaka je ispraćen u društvu zaštitara, a Mali je proslavio pobjedu.