Europsko prvenstvo 2022., skupina C, 1. kolo, 13.01.2022, 18:00 h
Srbija
Srbija 31:23 Ukrajina
Ukrajina

Upozorenje za Hrvatsku: Srbija otvorila Europsko prvenstvo visokom pobjedom protiv Ukrajine

Branimir Korać • četvrtak, 13.01.2022.

Prvi susret u hrvatskoj skupini na Europskom prvenstvu u Szegedu okončan je visokom pobjedom Srbije protiv Ukrajine. Potpuno zaslužena pobjeda rastrčane i raspoložene Srbije, Ukrajina je pokazala malo toga...

Konačnih 31:23 dovoljno govori kakav je dvoboj odigran u prvom kolu u Szegedu. Srbija je potvrdila status favorita i potpuno nadigrala neraspoloženu Ukrajinu koja već u prvom nastupu pokazuje zašto nosi status autsajdera skupine.

Izabranici Tonija Gerone lakoćom su došli do pobjede protiv Ukrajine koja je izgledala dosta loše, ništa nije funkcioniralo u Bieglerovoj momčadi i pobjednik uopće nije bio upitan.

Ukrajina je tek u početku susreta držala priključak, u prvih desetak minuta još su bili na samo golu zaostatka, ali onda se Srbija polako počela odvajati.

Golovima Lazara Kukića i Mladena Šotića prvi put je Srbija otišla na tri gola prednosti (7:4) i polako je počelo curiti na sve strane. Ukrajinski vratari nisu gotovo ništa obranili, obrana je bila propusna i razlika je rasla.

Srbija je na poluvrijeme odnijela vodstvo 17:11, vrlo raspoložen bio je Kukić sa šest golova dok je Milan Bomaštar upisao sedam obrana i to kada je bilo najvažnije.

Ulazak u drugo poluvrijeme nije donijelo dobre vijesti za Ukrajinu, Srbija je nastavila povećavati razliku i vrlo brzo bilo je jasno tko će do pobjede.

Bilo je samo upitno s kojom razlikom će Srbija doći do pobjede, završilo je 31:23 i Srbija zasluženo odnosi prve bodove.

Kukić je završio susret sa sedam golova, a Bogdan Radivojević s pet. Kod Ukrajine šest golova postigao je Dmitro Horiha.