Europsko prvenstvo 2022., skupina F, 1. kolo, 13.01.2022, 18:00 h
Rusija
Rusija 29:27 Litva

Rusi nisu dopustili iznenađenje, slavlje na startu protiv Litve

Branimir Korać • četvrtak, 13.01.2022.

U susretu prvog kola skupine F koja se igra u Košicama, Rusija je upisala pobjedu protiv Litve. Cijelim tijekom susreta Rusi su bili u vodstvu i zasluženo su slavili.

Većim dijelom susreta Rusija je odradila dobro svoj posao i održavala u kontinuitetu svih 60 minuta prednost protiv Litve. Mogla je i uvjerljivije slaviti, ali u drugom dijelu došlo je do malog pada i Litva je na kraju zaprijetila.

Ostaje dojam kako je Litva u ovom susretu mogla napraviti više da nije bilo impresioniranosti u početku susreta kada je dopustila Rusiji da preuzme kontrolu.

U prvih deset minuta sve je bilo u znaku Rusije koja je povela sa 7:1, igrala je dobro, Litavci su nizali pogreške i trebalo im je vremena da uopće uhvate ritam.

Četiri minute prije odlaska na odmor bilo je sedam razlike za Rusiju (14:7), na odmoru je bilo 14:9, ali i početak drugog dijela bio je u znaku Rusije koja se odvojila ponovno na plus sedam.

Tu je došlo do laganog opuštanja i Litva je počela smanjivati zaostatak. Pet minuta prije kraja Dumcius je smanjio na 25:23 i potpuno otvorio završnicu.

Minutu i pol prije kraja i Drabavičius je pogodio za 28:26, nakon toga Andreev ne koristi napad, a 15-ak sekundi prije kraja Petreikis smanjuje na 28:27.

Rusija je ipak izdržala do kraja, a Šiškarjev je u zadnjim sekundama postavio konačnih 29:27.

Najbolji kod Rusije bili su Viktor Kireev s 11 obrana, Sergej Kosorotov s devet golova te Danil Šiškarjev sa sedam pogodaka. Kod Litve Aidenas Malasinskas postigao je pet golova.