Europsko prvenstvo 2022., skupina C, 1. kolo, 13.01.2022, 20:30 h
Hrvatska
Hrvatska
22:27(11:13) Francuska
Francuska

Francuska dobila bitku u Szegedu, Hrvatska se nije potpuno oporavila od lošeg starta

Branimir Korać • četvrtak, 13.01.2022.

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u prvom kolu Europskog prvenstva. Francuska je na početku susreta iskoristila impresioniranost Horvatovih igrača i do kraja susreta nije ispuštala vodstvo te je slavila 27:22...

UKUPNO2704/41

Oslabljena Hrvatska ipak nije uspjela kreirati iznenađenje u Szegedu te je upisala poraz 27:22. Francuzi su vodili najvećim dijelom susreta i na kraju su ipak zasluženo slavili.

Hrvatska se lavovski borila, ali sredinom drugog dijela u jednom trenutku ostala je s tri igrača u polju, David Mandić zaradio je izravni crveni karton i ujedno i plavi što znači da bi mogao pauzirati ako tako odluči Disciplinska komisija, Francuska se tu definitivno odvojila i riješila pitanje pobjednika.

Počelo je dosta loše, u prvih 15 minuta Hrvatska je izgledala vrlo impresionirano, nije funkcionirala obrana, u napadu nije bilo rješenja i Francuska je to vrlo brzo kaznila i pobjegla na 7:2.

Tek sredinom prvog dijela Hrvatska se počela buditi, podigla je agresivnost u obrani i tu se počela vraćati u utakmicu. U 24. minuti smanjila je na 10:8 golom Martinovića i do kraja prvog poluvremena ostala je na tom zaostatku.

Na odmoru je stajalo 13:11 za Francusku na semaforu, Marin Šipić u zadnjim trenucima poluvremena smanjio je zaostatak.

Ulazak u drugi dio ponovno nije bio najbolji, dosta mekano je Hrvatska ušla i Francuzi su ponovno otišli na plus četiri.

Morala je Hrvatska još jednom naporno raditi da bi smanjila zaostatak, došla je ponovno na minus dva, a u 48. minuti dolazi ključni trenutak. Isključenje za Srnu i još jedno za klupu, tek što je lopta krenula Mandić radi grub prekršaj i zarađuje izravni crveni karton.

Hrvatska je ostala s trojicom u polju, Francuska se odvojila i tu je priči bio kraj.

Do kraja su Francuzi mirno čuvali prednost i zasluženo su slavili.