Europsko prvenstvo 2022., skupina F, 1. kolo, 13.01.2022, 20:30 h
Norveška 35:25 Slovačka
Slovačka

Norveška uz čak 13 strijelaca prebrza i prejaka za domaćina

Branimir Korać • četvrtak, 13.01.2022.

U zadnjem susretu skupine F Norveška je lakoćom slavila protiv domaćina Slovačke. Norvežani su odnijeli pobjedu 35:25...

Dvoboj izrazitog favorita Norveške i autsajdera, ali domaćina, Slovačke, završio je sukladno očekivanjima. Norvežani su bili bolji i nisu dopustili iznenađenje.

Slovaci su kraće vrijeme držali priključak, nekih 20-ak minuta bili su u igri, ali nakon toga sve je otišlo na stranu Norveške koja je prebacila u brzinu više i riješila pitanje pobjednika.

Slovaci su u 19. minuti golom Tomaša Urbana poveli 8:7 nakon čega slijedi norveška serija 5:0 i odvajanje na 12:8.

Uspjeli su Slovaci s dva vezana gola Urbana smanjiti na minus dva, no do odlaska na odmor razlika se ponovno popela na četiri gola.

U drugom poluvremenu sve je vrlo brzo riješeno. Pobjegli su Norvežani na rub dvoznamenkaste prednosti i na kraju su zasluženo odnijeli pobjedu. Ostaje dojam da je razlika mogla biti i veća da je bilo potrebe za to.

Najefikasniji kod Norveške, koja je imala čak 13 strijelaca, s pet golova bio je Thorsteinsen, a Slovake je predvodio Tomaš Urban sa šest golova.