Senegalu samo bod protiv Gvineje, Maroko bez problema protiv Komorija

Mihaela Bradovski • petak, 14.01.2022.

U prvim današnjim susretima na Afričkom kupu nacija pobjede su upisali Maroko i Malavi dok je Senegal remizirao protiv Gvineje...

U skupini C Maroko nije imao problema na putu do pobjede protiv skromnog Komorija. Slavio je 2:0, bio je dominantan i opasan te lakoćom došao do bodova.

Marokanci su poveli u 16. minuti golom Selima Amallaha, a pitanje pobjednika riješeno je tek u završnici susreta.

Prvo je u 83. minuti Youssef En Nesyri loše izveo kazneni udarac i vrata mu je obranio, ali u 89. minuti Zakaria Aboukhlal povisio je na 2:0 i dovršio priču.

U skupini B Malavi nje stigao do prve pobjede, slavio je s 2:1 protiv Zimbabvea koji tako niti nakon drugog kola ne zna za pobjedu.

Ovdje je Zimbabve poveo u 38. minuti pogotkom Ishmaela Wadija, ali s dva gola Gabadinha Mhanga Malavi je okrenuo rezultat i otišao do pobjede.

Senegal i Gvineja odigrali su bez pogodaka, Senegalci i dalje imaju velikih problema s izostancima zbog zaraze koronavirusom i to su platili u ovom dvoboju.