Nova dominacija Lewandowskog za odvajanje na vrhu, Gvardiolov Leipzig rutinski sa Stuttgartom

Matej Kačan • subota, 15.01.2022.

Rani termin subote u 19. kolu Bundeslige ponudio je pet susreta, a najuvjerljiviju pobjedu na putu prema obrani naslova upisao je vodeći Bayern uz nova tri pogotka sjajnog Roberta Lewandowskog...

Sjajni Poljak Robert Lewandowski i u 2022. godini nastavlja gdje je stao u protekloj. Lewandowski je na svoj prebogati konto ove sezone dodao još tri pogotka i odveo je svoj Bayern do odvajanja na vrhu.

Bavarci 4:0 pobjedom nad Kölnom imaju šest bodova prednosti nad Borussijom iz Dortmunda koja je dan ranije deklasirala Freiburg. Bayernu je u Kölnu rano sve krenulo po planu, već u devetoj minuti Poljak trese mrežu na Müllerovu asistenciju, a VAR potvrđuje pogodak.

U 25. Corentin Tolisso udvostručuje vodstvo, a šest minuta kasnije domaćin se veseli jer čini se da je zaostatak prepolovio Mark Uth. No, pogodak je poništen zbog zaleđa.

Ostalo je 2:0 na poluvremenu, a u drugom dijelu Lewandowski je dovršio posao. Zabio je u 62., a onda i u 74. minuti te je zabio u četvrtoj utakmici u nizu te je stigao do 23. pogotka u ligi ove sezone.

Josipa Stanišića nije bilo u sastavu Bavaraca, a nije bilo ni Borne Sose u Stuttgartu pa na Mercedesovom stadionu nismo dobili hrvatski dvoboj. Joško Gvardiol zaigrao je za Leipzig koji je rutinski slavio i odigrao 90 minuta.

U 11. minuti Andre Silva zabio je penal, dok je u 70. pobjedu gostiju potvrdio Christopher Nkunku za skok Leipziga na sedmo mjesto s 28 bodova, dok je Stuttgart na opasnom 15. mjestu s tek četiri boda iz posljednjih pet susreta.

Od hrvatskih nogometaša igrao je i Andrej Kramarić, i to 90 minuta, ali u porazu svog Hoffenheima. Hoffenheim je gostovao u Berlinu kod Uniona i poveo je u 16. minuti autogolom Tima Baumgartla, ali je domaćin preokrenuo golovima Andreasa Voglsammera u 22. te Girsche Promela u 73. minuti.

Susjedi su ovo na tablici koji sad imaju i jednak broj bodova. Union je upisao 31. bod i dostigao je Hoffenheim na ljestvici pa su Berlinčani sad četvrti, a Hoffenheim je treći.

U ostalim je susretima Mainz u dvoboju sredine kod kuće minimalno svladao Bochum pogotkom St. Justea iz 48. minute, dok su Wolfsburg i Hertha odigrali bez pogodaka.