Europsko prvenstvo 2022., skupina E, 2. kolo, 15.01.2022, 18:00 h
Češka
Češka 27:19 Bosna i Hercegovina

Češka serijom u završnici nanijela visok poraz Bosni i Hercegovini

Mihaela Bradovski • subota, 15.01.2022.

Oslabljena Bosna i Hercegovina bez Malinovića i s Karačićem koji je bio načet, nije iznenadila Češku i upisala je visok 19:27 poraz...

Nakon poraza od dva razlike protiv Španjolske, rukometaši Češke u drugom su kolu po prve bodove krenuli protiv Bosne i Hercegovine.

Iako se stanje na semaforu i dojam na terenu nakon prvih pola sata još ostavljao kolike tolike šanse izabranicima Ivice Obravana, u posljednjih desetak minuta češki je sastav pobjegao na osjetniju razliku i u konačnici slavio s 27:19.

Najveću ulogu u ovoj pobjedi imali su vratar Tomaš Mrkva s 11 obrana te Matej Klima s osam zgoditaka koji je s tri uzastopna pogotka zaslužan za prvo odvajanje na susretu, ono koje Bosna i Hercegovina niti jednom nije uspjela poništiti.

Obrvanov je sastav po povratku na parket pa do 49. minute preko nekoliko puta stigao do -2, no u završnim minutama njihova se igra u potpunosti raspala. Češka je u tih posljednjih desetak minuta od 19:17 stigla do 27:19.

U dresu poraženog sastava šest je obrana skupio Benjamin Burić dok je pet pogodaka iz devet pokušaja postigao Hamidović. A postotkom realizacije prije svega ne može biti zadovoljan mladi Edin Klis s tri promašena šuta dok su Perić, Herceg i Keskić dvoboj završili na 50 posto uspješnosti.