Bundesliga, 19. kolo, 15.01.2022, 18:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 1:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Leverkusen bolji od Gladbacha, domaćinu nedovoljne i dvije Sommerove obrane penala

Matej Kačan • subota, 15.01.2022.

Nogometaši Bayer Leverkusena upisali su pobjedu za skok na treće mjesto u gostima kod Borussije Mönchengladbach, a kod domaćina je tragični junak ispao vratar Yann Sommer...

Subotnji program 19. kola Bundeslige zaključen je u Mönchengldbachu gdje je domaća Borussia dočekala Bayer Leverkusen, a gosti su slavili s 2:1 uz čak dva neiskorištena udarca s bijele točke.

Prvi će lakše pasti "Apotekarima" jer kad je Yann Sommer obranio udarac Patricka Schicka, lopta se odbila u korner iz kojeg je pao prvi gol. Bilo je to u 51. minuti, a strijelac je bio Robert Andrich.

Schick se iskupio u 74. minuti kad je ubačaj iz slobodnjaka glavom pospremio za 2:0, ali je sedam minuta kasnije smanjio Nico Elvedi nakon što je zabio iz odbijanca.

Imao je Bayer još jednu priliku za povećanje vodstva, kazneni udarac je u 88. minuti preuzeo Kerem Demirbay, ali je Sommer pokazao novu fantastičnu reakciju obrano. Ipak, nedovoljno za pobjedu svoje momčadi.

Leverkusen je prekinuo niz bez pobjede i ritam remi-poraz te se popeo na treće mjesto tablice, ispred Uniona i Hoffenheima, dok je Gladbch 12. s 22 boda, koliko ima i Hertha.