Europsko prvenstvo 2022., skupina C, 2. kolo, 15.01.2022, 20:30 h, Szeged
Suci: Robert Schulze, Tobias Tönnies (Njemačka)
23:20(11:9) Srbija
Srbija

Neprocjenjivo važna pobjeda Hrvatske za ostanak na životu!

Branimir Korać • subota, 15.01.2022.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je vrlo važnu, ključnu pobjedu protiv Srbije u drugom kolu grupne faze Europskog prvenstva! U žestokoj borbi u Szegedu Hrvatska je napravila sjajan posao i zasluženo slavila 23:20!

UKUPNO2003/34

Unatoč svim problemima Hrvatska je odigrala veliku utakmicu protiv Srbije i upisala pobjedu 23:20!

Svi problemi su već jako dobro poznati, niz igrača je otpalo zbog pozitivnih testova, ali vidjelo se koliko je Hrvatskoj značio povratak Luke Cindrića koji je donio brzinu i kvalitetu te kada se činilo da Hrvatska gubi kontrolu, vratio vodu na naš mlin.

Od početka vodila se žestoka bitka, obrane su bile na visokoj razini i tu je Hrvatskoj puno donio povratnik Željko Musa koji je imao niz odličnih reakcija.

Hrvatska je otvorila utakmicu s 3:0, kod Srbije je u početku bilo više nervoze i prvi gol postigla je tek u šestoj minuti kada je Mijajlo Marsenić smanjio na 3:1.

Održavala je Hrvatska prednost sve do sredine prvog dijela kada Srbija veže tri pogotka i radi preokret te dolazi do svog prvog vodstva na susretu.

U tim trenucima velike probleme stvarao je Bogdan Radivojević, a do zadnje tri minute prvog dijela igralo se praktički gol za gol. Onda Cindrić uzima stvari u svoje ruke, s dva njegova gola i jednim Lučina, Hrvatska je otišla na odmor s 11:9.

U drugom dijelu Hrvatska je nastavila gdje je stala. Igrala je još bolje, nije dopustila Srbiji niti jednom da dođe do poravnanja.

Nakon što se odvojila na četiri gola razlike, Srbija više nije imala nikakvu priliku za vratiti se u utakmicu.

Hrvatska je upisala vrlo bitnu pobjedu i napravila je ogroman korak prema prolazu dalje. Cindrić je proglašen za igrača utakmice, ali sjajno je odigrao i Lučin, veliki posao odradio je i Martinović, Čupić je također bio sjajan, u obrani Musa iako je tijekom noći stigao u Szeged.