Uspavani Partizan u posljednjoj četvrtini ipak slomio SC Derby

Matej Kačan • subota, 15.01.2022.

Košarkaši Partizana upisali su 13. ovosezonsku pobjedu u ABA ligi. U jedinom odigranom dvoboju 16. kola, Partizan je preokretom na kraju bio bolji od SC Derbyja...

Jedini dvoboj koronavirusom osakćenog 16. kola ABA lige odigran je u Morači gdje je SC Derby dočekao dosad drugoplasirani Partizan. Beogradska ekipa je slavila, ali mnogo teže od očekivanog.

Kao da je Partizan bio uspavan nakon velike pobjede nad Trentom u Eurokupu pa je dugo hvatao ritam, pogotovo u obrani i mlada momčad SC-a koristila je sve prilike za ostanak u egalu i povremeni bijeg.

Išla je prednost domaćina i do osam poena viška u jednom trenutku početkom treće, ali je Partizan u četvrtoj četvrtini zaigrao kako zna i u posljednjih je dvije minute minus jedan pretvorio u plus deset.

Nakon koša Pavličevića za 82:81, Partizan je preko LeDayja i Puntera napravio 7:0, a onda i dovršio posao za 13. pobjedu sezone i privremeni skok na prvo mjesto.

Punter je sa 17 ubačaja vodio pobjednike, 15 je dodao Moore, a po 12 LeDay i Lessort. Kod SC-a je Kenan Kamenjaš bio prvo ime s 20 poena i 12 skokova.