Betis i Sevilla nastavljaju u nedjelju pred praznim tribinama nakon navijačkog izgreda

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 16.01.2022.

Dvoboj španjolskog Kupa kralja, gradski dvoboj Betisa i Seville koji je prekinut nakon što su navijači plastičnim štapom pogodili Sevillinog Joana Jordana, bit će nastavljen u nedjelju...

Susret osmine finala španjolskog nogometnog Kupa kralja, sraz gradskih rivala Betisa i Seville koji je prekinut u subotu navečer u 40. minuti pri rezultatu 1:1 nakon što je igrač Seville Joan Jordan pogođen plastičnim štapom u glavu, bit će nastavljen u nedjelju od 16 sati bez prisustva gledatelja.

"Sudac zadužen za odvijanje natjecanja odlučio je kako će se utakmica nastaviti u nedjelju 16. siječnja od 16.00 sati na stadionu Benito Villamarin, ali bez gledatelja", objavio je Španjolski nogometni savez (RFEF).

Do prekida utakmice u subotu je došlo nakon što je Nabil Fekir izravno iz kornera pogodio za 1:1, a jedan je neodgovorni navijač Betisa u slavlju s tribine iza gola na travnjak bacio plastični štap koji je pogodio u glavu igrača Seville Jordana. Glavni sudac Ricardo de Burgos Bengoechea odmah je prekinuo utakmicu.

Jordan je prevezen u bolnicu gdje je ustanovljeno kako nije ozbiljnije ozlijeđen, no neće moći igrati u nastavku susreta.