Monaco vrlo uvjerljiv protiv Clermonta, Lyon napokon do pobjede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.01.2022.

Odigrano je još pet utakmica 21. kola francuskog prvenstva, a očekivane pobjede upisali su Monaco i Lyon...

Nakon odlaska Nike Kovača, Monaco se privikava na novog trenera, a danas je upisao visoku pobjedu 4:0 protiv Clermonta. U neravnopravnom dvoboju dvostruki strijelac bio je Wissam Ben Yedder, a po jedan gol dodali su Sofiane Diop i Caio Henrique.

Strasbourg je preokretom s igračem više stigao do pobjede protiv Montpelliera. Gosti su poveli golom Florenta Molleta, a u probleme su ušli u 66. minuti kada je Elye Wahi isključen.

Igrača više Strasbourg je znao iskoristiti i golovima Warisa Majeeda, Adriena Thomassona i Kevina Gameira napravio preokret.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Metz koji je u gostima bio bolji od Reimsa s 1:0. Hrabar nastup gostima se isplatio, a pogodak za pobjedu postigao je u 61. minuti Ibrahima Niane.

Lyon je prekinuo seriju remija i napokon je došao do pobjede. U gostima je bio bolji od Troyesa s 1:0, a čovjek odluke bio je Moussa Dembele koji je postigao jedini pogodak na susretu.

Pobjednika nije bilo u dvoboju između Lorienta i Angersa koji su remizirali bez pogodaka iako je Angers od 14. minute igrao bez isključenog Souleymana Doumbije.