Europsko prvenstvo 2022., skupina C, 3. kolo, 17.01.2022, 20:30 h
Francuska 29:25 Srbija
Srbija

Francuzi pregazili Srbiju i potvrdili prolaz Hrvatske u drugi krug

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.01.2022.

Francuska i Hrvatska najbolje su reprezentacije u skupini i zasluženo prolaze dalje. Francuska s prvog mjesta nakon što je pregazila Srbiju, a Hrvatska s drugog...

Bez obzira na velike najave o borbenosti i ponavljanju Zrenjanina kada je Srbija svladala u kvalifikacijama Francusku, ovaj meč nije bio niti blizu.

Francuska je na naše zadovoljstvo bez problema stvorila vrlo visoku prednost, pregazila je Srbiju već u prvom poluvremenu i nakon toga je bilo odrađivanje posla. Francuzi su tako osigurali prvo mjesto u skupini, a s njom dalje kao drugoplasirana ide Hrvatska.

U sedmoj minuti susret je zadnji put bio u egalu. Na semaforu je stajalo 3:3 nakon dva gola Bogdana Radivojevića da bi nakon toga uslijedilo crno razdoblje Srbije i fantastično Francuske koje je prelomilo utakmicu.

Francuska je napravila seriju čak 13:2, pobjegla na dvoznamenkastu prednost već u 27. minuti i dalje je sve bilo jednostavno.

Francuzi su mirno odrađivali posao u drugom poluvremenu, završilo je 29:25 što nije niti blizu slike koja je bila na parketu.

Francuzi su u završnici podigli nogu s gasa i Srbija je uspjela smanjiti zaostatak i upisati poraz s četiri gola zaostatka.

Prvo ime Francuske bio je Vincent Gerard koji je igrao ključnu ulogu u stvaranju velike razlike, Kentin Mahe zabio je šest golova, a Dika Mem pet.

Kod Srbije Radivojević je postigao sedam golova.