Leipzig uz gol Olma prošao u četvrtfinale, raspad Borussije (M) kod drugoligaša

Branimir Korać • srijeda, 19.01.2022.

Odigrana su prva dva današnja susreta osmine finala DFB Pokala, a prolaz dalje su izborili Hannover i Leipzig...

Novo iznenađenje u DFB Pokala zabilježeno je i danas, drugoligaš Hannover lakoćom se obračunao s Borussijom iz Mönchengladbacha te ju je svladao s 3:0.

Domaćin je odigrao odličnu utakmicu i visoko svladao neefikasne goste koji su imali prilika, ali i lošu realizaciju.

Već u četvrtoj minuti Hannover je stigao do vodstva golom Maximiliana Bayera, a u završnici prvog dijela Sebastian Kerk povisio je na 2:0. Kada je odmah na startu drugog poluvremena Beier još jednom svladao Sommera, ambicije gostiju potpuno su splasnule.

RB Leipzig nije imao problema protiv Hanse. Gosti su se branili, Leipzig je i s pola snage držao prednost koju je stekao već u šestoj minuti golom Yussufa Poulsena i do završnice i ulaska Danija Olma, rezultat se nije mijenjao.

Olmo je na travnjak ušao u 81. minuti, a u sljedećoj minuti zabio je za konačnih 2:0.

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu.