Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 1. kolo, 20.01.2022, 15:30 h, Budimpešta
Suci: Lars Jorum, Havard Kleven (Norveška)
32:26(15:9) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska u vrlo lošem izdanju, Crna Gora kao u transu do pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 20.01.2022.

Hrvatska je odigrala najlošiju utakmicu na ovom Europskom prvenstvu. Loše u obrani, loše u napadu i na kraju je stigao zaslužen i uvjerljiv poraz 26:32. Nije bilo rješenja za Branka Vujovića i Nebojšu Simića koji su svaki na svom dijelu Hrvatske uništavali Horvatove izabranike...

UKUPNO2604/43

Jako loše izdanje hrvatske rukometne reprezentacije na otvaranju drugog kruga natjecanja i vjerojatni oproštaj od ambicija za hvatanje jednog od prva dva mjesta.

Sve što je trebalo raditi protiv ovakvog protivnika, Hrvatska nije radila, bez energije u obrani, ostavljala je ogroman prostor šuterima Crne Gore koja je upravo s tih pozicija i najopasnija, pokazala je zašto.

Na drugoj strani toliko puta viđena situacija, hrvatski vratari skromni, a protivnik skida zicere. Dok Hrvatska ne dobije bilo kakvu pomoć vratara, ne može računati na pobjede.

Crna Gora je odigrala jako dobru utakmicu, odlično je otvorila susret, odvojila se na tri razlike i krenula je nervozna i loša igra Hrvatske.

U završnici prvog poluvremena u kratkom roku primila je četiri gola i Crna Gora je od 11:9 otišla na 15:9 na odmoru.

U drugom dijelu znalo se da će biti jako teško. Pokušavala je Hrvatska smanjiti zaostatak, Alilović je krenuo s dvije obrane, ali vrlo brzo je i on postao nemoćan,. Obrana je bila u drugom poluvremenu jako loša, Crnogorci su zabijali kao na traci i završilo je kako je završilo.

Crna Gora je upisala vrlo visoku pobjedu 32:26, a izuzev Ivana Čupića sa sedam i Luke Cindrića s pet golova, u napadu nije bilo pomoći.

Kod Crne Gore uz sjajnog Simića sjajan je bio i Branko Vujović sa sedam golova dok je isti broj golova zabio Miloš Vujović.