Osječani u drugoj provjeri u Poreču svladali mađarskog drugoligaša

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.01.2022.

Osijek je odradio još jednu pripremnu utakmicu u Poreču te je upisao pobjedu protiv mađarskog Haladasa koja je mogla biti i uvjerljivija...

Bijelo-plavi su u svojoj drugoj provjeri u Poreču svladali mađarskog drugoligaša Haladas s 3:1.

Kleinheisler je prvi uputio udarac ka suparničkim vratima i to atraktivno škaricama, ne i dovoljno snažno za vodstvo. Lijepu su akciju kreirali Kleinheisler, Cvijanović i Fućak koji je na kraju ciljao lijevi donji kut i zamalo promašio.

U 26. minuti Laszlo je iz slobodnjaka bio vrlo blizu pogotku, lopta je okrznula gredu uz dosta sreće za Verpecza. Dvije minute kasnije Osijek je poveo. Fućak je poput brzog vlaka projurio prema šesnaestercu, udarac mu nije bio najprecizniji, ali je na desnoj strani bio Gržan i nesebično loptu vratio u sredinu za Topčagića koji je mirno pogodio desni donji kut za 1:0.

Priliku za Mađare imao je Lencse kojega je blokirao Bralić. U posljednjim sekundama prvog poluvremena 17-godišnji Mikolčić je sjajno matirao vratara Haladasa neobranjivim udarcem iz prekida s 20-ak metara.

Da je iznimno zanimljiv materijal i veliki potencijal, Fućak je potvrdio i u 54. minuti. Primio je loptu ispred kaznenog prostora, namjestio se na udarac lijevom nogom i loptu savršeno precizno plasirao u desni kut za 3:0.

Nešto kasnije, Haladas uspijeva smanjiti rezultat. Nakon što su Osječani u dva navrata spašavali svoju mrežu u toj akciji, Barešića je na kapitulaciju natjerao Nemeth.

Osječka je momčad mogla povećati vodstvo u situacijama kada su prijetili Kleinheisler, Daku i Petković dok je nešto više za protivnika pokušao učiniti Toth. U završnici utakmice Baić je asistirao Petkoviću koji ne oklijeva unutar šesnaesterca i pogađa gredu. U sljedećem napadu udarac Čeberka je zaustavila desna vratnica, tako da su Mađari imali i dosta sreće.

Osijek je igrao u sastavu: Malenica (od 46. Barešić), Miloš, Bralić, Cheberko, Cvijanović, Hanuljak, Kleinheisler, Mikolčić (od 62. Stranput), Gržan (od 62. Petković), Fućak (od 72. Baić) i Topčagić (o 62. Daku).

AUTOR: NK Osijek