Europsko prvenstvo 2022., skupina 2, 1. kolo, 20.01.2022, 20:30 h
Poljska 31:42 Norveška
Norveška

Norvežani dolaze na radnu temperaturu, Poljska nije imala šanse

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.01.2022.

Prizemljenje protiv Rusije protreslo je Norvežane koji su nakon toga dva puta glatko slavili. Posebno uvjerljiva bila je ova 42:31 pobjeda protiv Poljske...

Reprezentacija Norveške nastavlja zacrtanim putem nakon uvodnog, iznenađujućeg poraza od Rusije. Veliki korak na tom putu je upravo večerašnja pobjeda protiv Poljske koja je u društvu svog današnjeg protivnika te Španjolske, Švedske, Njemačke i Rusije potpuni autsajder ove skupine.

Izuzev 6:5 vodstva u osmoj minuti, poljska vrsta protiv Norveške nije djelovala kao momčad koja opravdava prolazak u drugi krug. Već u prvih pola sata stigao je skandinavski sastav do +7 te je tih sedam, odnosno šest pogodaka prednosti održavao do odmora kroz igru pogodak za pogodak.

Bez previše uloženog napora pokazali su Poljacima već u tih prvih pola sata igre tko je gazda na parketu. Sjajan je s osam pogodaka iz devet pokušaja bio Sagosen, a treba spomenuti kako su prije odmora Moryto i Sicko zajedno postigli 12 od 15 poljskih zgoditaka.

Nastavak je donio potpuni potop Poljske. U 40. minuti za prvih deset razlike pogodio je Kristian Bjornsen, dvoboj je na kraju završio rezultatom 42:31, a mogla je Norveška i uvjerljivije slaviti; preko nekoliko puta stizala je na 14 pogodaka prednosti.

Identičan učinak imali su Sebastian Barthold i Arkadiusz Moryto; obojica su se deset puta upisala u listu strijelaca uz stopostotan učinak. Sagosen je precizan bio devet puta dok je Sicko ostao na šest zgoditaka iz prvog dijela.