Europsko prvenstvo 2022., skupina 1, 1. kolo, 20.01.2022, 20:30 h
Island

Danska očekivano bolja od znatno oslabljenog Islanda

Branimir Korać • četvrtak, 20.01.2022.

Danska nije dopustila kiks u susretu protiv Islanda koji je oslabljen ušao u ovaj dvoboj i svejedno je pružio dobar otpor...

U trećem susretu prvog kola skupine 1 Danska je napravila ono što se od nje i očekivalo. Nastavila je pobjednički niz na ovom Europskom prvenstvu, slavila je i protiv Islanda i to s 28:24.

Islanđani su još jedna reprezentacija koja je pogođena zarazom koronavirusom pa su tako ostali bez Arona Palmarssona i Bjarkija Mara Elissona između ostalih što je ipak hendikep za dvoboj protiv ovakvog protivnika.

Osim toga islandski vratari nisu bili raspoloženi s upisanih ukupno tek pet obrana dok je na drugoj strani Kevin Möller imao 14 obrana.

Islanđani su bili potpuno u egalu u prvih 20 minuta, ali u zadnjih deset minuta prvog poluvremena, na krilima četiri gola Mathiasa Gidsela, Danska se odvojila i pobjegla na 17:13.

Nisu se Islanđani predali i dobrim ulaskom u drugo poluvrijeme uspjeli su se vratiti na samo gol minusa, ali Danska nije dopustila potpuni povratak

Još 12 minuta prije kraja Island je zaostajao samo 24:22, ali Danci onda vežu tri pogotka, ponovno se odvajaju i mirno privode susret kraju.

Kod pobjednika Mathias Gidsel zabio je devet golova, a po pet su dodali Lasse Svan i Mikkel Hansen. Kod Islanda Omar Ingi Magnusson zabio je osam golova.