EFL Cup, polufinale - uzvrati, 20.01.2022, 21:00 h
Arsenal 0:2 Liverpool
Liverpool

Diogo Jota odveo Liverpool do pobjede na Emiratesu i finala Liga kupa

Branimir Korać • četvrtak, 20.01.2022.

Chelsea je saznao protivnika u finalu Liga kupa. Na Wembleyju će se za trofej boriti protiv Liverpoola koji je finale dohvatio pobjedom u gostima kod Arsenala...

Nakon 0:0 na Anfieldu, i Arsenal i Liverpool vidjeli su svoju šansu i vjerovali su u prolaz u finale. Na kraju je uspješniji bio Liverpool i to zahvaljujući dva krasna gola Dioga Jote koji je odigrao jako kvalitetnu utakmicu.

Iako je Arsenal prvi ozbiljnije zaprijetio preko Alexandrea Lacazettea iz slobodnog udarca, Liverpool je bio taj koji je prvi došao do pogotka. U 19. minuti Jota je dobio loptu u polukontri, povukao je do ruba kaznenog prostora i unatoč pokušaju bloka domaćih braniča, ne odveć jaka lopta završila je u mreži.

U drugom dijelu Liverpool je imao krasnu priliku u 51. minuti preko mladog Kaidea Gordona koji je dobio povratnu loptu na sedam metara i pucao jako neprecizno.

Još jedna sjajna situacija stigla je u 59. minuti, Ibrahima Konate je nakon kornera pucao glavom i pogodio vratnicu.

Što Liverpool nije napravio tada, napravio je u 77. minuti kada je Jota dobro proigran, prebacio je vratara i pogodio za konačnih 2:0.

Arsenal je tako izgubio svoju zadnju šansu ove sezone da osvoji trofej.

U zadnjim trenucima susreta drugi žuti zaradio je Thomas Partey koji je sinoć ispao i s Ganom s Afričkog kupa nacija.