Athletic Bilbao u produžecima do pobjede protiv Barcelone i četvrtfinala Kupa kralja

Branimir Korać • petak, 21.01.2022.

Athletic Bilbao i Barcelona odigrali su odličnu utakmicu, a Baski su na kraju slavili 3:2 u produžecima. Mogli su do prolaza i u 90 minuta, ali Pedri je odveo susret u produžetke...

Odlična utakmica u Bilbau zaključena je pobjedom Athletica protiv Barcelone i prolazom domaćina u četvrtfinale Kupa kralja. Pet golova viđeno je u ovom susretu, a na kraju je Athletic ipak bio uspješniji.

Već u drugoj minuti domaćin je šokirao Barcelonu golom Ikera Muniaina koji je pogodio za rano vodstvo.

Trebalo je Barceloni malo vremena da dođe k sebi, ali u 20. minuti prvijencem Ferrana Torresa poravnava na 1:1.

Prava drama odvijala se u završnici prvog dijela. U 86. minuti jedan odbijanac Inigo Martinez je doslovno ugurao u mrežu, ali u 93. minuti Pedri zabija i odvodi susret u produžetke.

Prva loša vijest za Barcelonu stigla je već nakon pet minuta igre u produžetku kada je Ansu Fati, čini se zbog nove ozljede, morao napustiti igru.

Nova loša vijest stigla je na kraju prvog produžetka, Jordi Alba u uklizavanju je igrao rukom i dosuđen je kazneni udarac za domaćina. Precizan je bio Muniain za konačnih 3:2.

Rezultat se više nije mijenjao i Athletic Bilbao prolazi u četvrtfinale.