Vodeni sportovi

Uvjerljive pobjede Juga i Jadrana, remi Mladosti i Mornara

Branimir Korać • petak, 21.01.2022.

Na rasporedu su još dva turnira regionalne lige vaterpolista, a u petak su Jug i Jadran upisali očekivane pobjede...

Prvi su u bazen izašli vaterpolisti splitskog Jadrana koji su igrali protiv Šapca i upisali visoku pobjedu 14:8. Ona je osigurana u drugom poluvremenu, u prvom dijelu Jadran se nije uspio odvojiti te je na odmoru vodio sa 6:5.

Međutim u nastavku susreta Splićani su se pokazali kvalitetnijima, stvarali su razliku i u konačnici su upisali visoku pobjedu.

Najbolji kod Jadrana bili su Luka Bukić s četiri gola i Marin Delić. Kod Šapca dvojica igrača postigla su sve golove. Po četiri pogotka postigli su Ognjen Stojanović i Savo Ćetković.

U hrvatskom dvoboju sastali su se Mladost i Solaris, a susret je okončan bez pobjednika 5:5. Mali broj pogodaka, čvrste obrane, dobri vratari i na kraju podjela bodova.

Od početka do kraja susreta Solaris je bio taj koji je hvatao zaostatak. Na kraju je Mladost imala meč loptu, vodila 5:4 u završnici, ali 18 sekundi prije kraja Eugen Koprčina izjednačio je na 5:5.

Dva gola kod Solarisa zabio je Roko Pelicarić, a na drugoj strani dva pogotka postigao je Marin Dašić.

Najlakši posao imao je Jug koji je s 15:5 slavio protiv Mornara. Očekivano izvjestan i neravnopravan dvoboj koji je otišao na stranu favoriziranih Jugaša.

Tri gola postigao je Maro Joković, a kod Mornara tri gola zabio je Roko Akrap.