Hrvatska reprezentacija pobjedom protiv Poljske otvorila EP u futsalu

Branimir Korać • petak, 21.01.2022.

Izabranici Marinka Mavrovića odigrali su odličnu utakmicu na startu Europskog prvenstva u futsalu. Igrali su protiv Poljske i upisali vrijednu pobjedu 3:1...

Odličan start za hrvatsku reprezentaciju u Amsterdamu. Slavila je protiv Poljske 3:1 i tako dobila prvu bitku za prolazak u sljedeću fazu natjecanja. U prvoj utakmici dana Rusija je sa 7:1 pregazila Slovačku i potvrdila status favorita skupine.

Poljaci su dobro proučeni i to se moglo vidjeti tijekom susrteta. Trkački vrlo dobra reprezentacija, motorična i dosta neugodna, u velikoj mjeri je limitirana i Hrvatska je dobro odrađivala posao. Osim toga Žarko Luketin na vratima odlično je zatvarao svaku rupu koja bi se otvorila i u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao je mrežu.

Hrvatska je povela u osmoj minuti krasnim golom Mateja Horvata koji je sjajno izbacio Poljake iz igre, došao pred gol malo iskosa i onda rabonom poslao loptu u mrežu.

Poljaci su se vratili u igru u 14. minuti pogotkom Holyja, ali odmah u istoj minuti Sekulić vraća Hrvatsku u vodstvo. Izvana je opalio Suton, a Sekulić iz blizine ugurao loptu u mrežu nakon loše intervencije slovačkog vratara.

U završnici prvog dijela Hrvatska je stigla i do trećeg gola zahvaljujući kapetanu Jelovčiću koji je iz teške pozicije poslao loptu u mrežu.

Prednost je na odmoru mogla biti i izraženija, još nekoliko puta tresao se okvir poljskog gola, ali ostalo je 3:1.

U nastavku susreta Poljaci su bili opasniji i više su napadali, pokušavali su se vratiti u susret, ali Hrvatska je dobro čuvala stečenu prednost.

Sada slijedi dvoboj protiv Rusije, u utorak, 25. siječnja u 17:30, susret gdje može jako puno dobiti, a u slučaju poraza, još uvijek ima dvoboj protiv Slovačke za drugu poziciju.