Žarkovo bolje od Lokomotive u medulinskom finalu

HINA, Matej Kačan • subota, 22.01.2022.

Nogometaši Lokomotive poraženi su u finalu Arena kupa, pripremnog turnira koji s održao u Medulinu. Bolji od Lokosa bili su srpski drugoligaši, momčad Žarkova...

Osvajači osmog po redu Arena kupa, međunarodnog turnira kojem je domaćin bio Medulin, su nogometaši Žarkova, inače srpski drugoligaši.

U finalnom susretu Žarkovo je svladalo hrvatskog prvoligaša Lokomotivu s 2:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Žarkovo je povelo golom Dostanića u sedmoj minuti, dok je Lokomotiva izjednačila u 35. minuti. Nakon kornera najbolje je reagirao Sandro Kulenović te je izjednačio na 1:1.

No, vrlo brzo nakon toga, Žarkovo je opet povelo. U 40. minuti gol za konačnih 2:1 je zabio Deverlić.

Premda je Lokomotiva bila u minusu, u nastavku finala Žarkovo je bilo bliže da poveća prednost nego da Lokomotiva izjednači.