Hoffenheim izgubio usprkos Kramarićevom golu, Sosi 90 minuta u porazu

Matej Kačan • subota, 22.01.2022.

U prvom subotnjem terminu 20. kola Bundeslige odigrano je pet susreta, a od tri hrvatska nogometaša na terenu, dva su upisala poraze. Pogodak u porazu zabio je Andrej Kramarić...

Svoj bundesligaški post od gotovo tri mjeseca bez pogotka napokon je prekinuo Andrej Kramarić, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu njegovog Hoffenheima protiv Borussije Dortmund.

Kramarić je zatresao mrežu u nadoknadi prvog dijela, i to po prvi put od 29. listopada i pobjede nad Herthom. Ihlas Bebou sjajnim ga je visokim dodavanjem pronašao, a Kramrić je još boljim udarcem završio.

Bio je to gol za izjednačenje nakon što je Erling Haaland u šestoj minuti zabio za drugoplasiranu momčad prvenstva, a u drugom poluvremenu su Marco Reus i David Raum autogolom odveli Dortmund do pobjede.

Počasni gol za Hoffenheim dao je Georginio Rutter u 77. minuti, ali do kraja nije bilo pogodaka ni povratka Hoffenheima. Kramarić je igrao čitav susret, a za goste je u 83. ušao Marin Pongračić.

90 minuta u porazu odigrao je i Borna Sosa. Njegov Stuttgart bio je na gostovanju kod Freiburga koji je upisao 2:0 pobjedu i popeo se na peto mjesto ljestvice. Prvi pogodak autogol je Hirokija Ita u 37. minuti, dok je Kevin Schde potvrdio pobjedu.

Max Kruse s dva je pogotka poveo svoj Union Berlin do vrlo važne pobjede kod Mönchengladbacha i skoka na četvrto mjesto. Kruse je zabio penal u 18., Kouadio Kone izjednačio je u 40., a Kruse je kasnim golom u 84. donio pobjedu.

Visoko slavlje upisao je Bayer Leverkusen koji je deklasirao Augsburg s 5:1 za svoju drugu pobjedu u nizu i treće mjesto. Moussa Diaby bio je heroj s hat-trickom i golovima u 24., 65. i 69. minuti, dok su po gol dodali Bellarabi i Alario. Jedini gol za Augsburg zabio je Maier u 62.

Tek drugu pobjedu sezone, ali i šesti bod u posljednja četiri susreta ostvario je fenjeraš Fürth koji je kod kuće svladao Mainz s 2:1. Dudziak u 12. pa Bell autogolom u 66. doveli su domaćina do pobjede, a gol Onisiwa u nadoknadi stigao je prekasno za povratak.